Bugün Doğanlar: 30 Eylül Dünya Karması

Kaleci:

Roy Carroll (1979, Kuzey İrlanda) / Bugün 40 yaşına basan tecrübeli kaleci, ülkesinde Linfield forması giymeye devam ediyor. Kariyerinde Manchester United’ın kalesini de korudu.

Defans:

Bela Karpati (1929, Macaristan) / 1950’lerdeki muhteşem Macarların bir parçası. İlk 11’de daha çok Buzansky oynamış olsa da, Karpati de 19 kez milli formayı giydi.

Cristian Zapata (1986, Kolombiya) / Bu sene zenginleşen Milan savunmasının bir üyesi. Uzun boyu ve hızıyla göze çarpıyor. 47 kez milli.

Sergei Gurenko (1972, Belarus) / Belarus için özel bir oyuncu. 80 kez milli oldu. Az da olsa Roma ve Parma formaları giydi.

Barry Hulshoff (1946, Hollanda) / Total futbolcu Hollanda ve Ajax’ın rockçısı. Michels’in en güvendiği isimlerden birisiydi. Sakatlanmamış olsaydı, Hollanda belki de dünya şampiyonu olacaktı.

Orta saha:

Frank Rijkaard (1962, Hollanda) / Kadife ayaklı oyuncu, 80’lerdeki muhteşem Milan’ın 3 Hollandalısından biriydi. Döneminin en iyi oyuncularındandı.

Frank Arnesen (1956, Danimarka) / Danimarkalı orta saha, 80’li yıllarda ülkesinin en önemli oyuncularından birisiydi. Yıllarca Ajax’ta oynadıktan sonra kariyerini PSV ile Avrupa şampiyonu olarak tamamladı.

Jimmy Johnstone (1944, İskoçya) / Celtic efsanesi. Taraftarlarca kulübün gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu seçildi. 67’de kulübüyle Avrupa şampiyonluğu yaşadı.

Andy Van der Meyde (1979, Hollanda) / Günün karmasında Ajax kökenli 4. oyuncu. Aslen sağ açık olan oyuncuyu muz ortalarıyla hatırlıyoruz. Van der Vaartlı, Sneijderli ve Zlatanlı Ajax’ın sağ kanadı ona emanetti.

Forvet:

Olivier Giroud (1986, Fransa) / Onun kadar az süre alıp çok gol atan pek fazla forvet yoktur. Montpellier ile lig şampiyonluğu yaşadıktan sonra Wenger’in hizmetine girdi. Hala Arsenal’de…

Dariusz Dziekanowski (1962, Polonya) / 80’lerde Polonya milli takımının forvetinde yer alan oyuncu, 62 kez giydiği milli formayla 20 gol attı. 88’de Polonya liginde gol kralı oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir