Bugün Doğanlar: 19 Kasım Dünya Karması

19-kasim

Kaleci: Jack Kelsey (1929, Galler) / Tüm kariyeri Arsenal’de geçmiş, Galler tarihinin en iyi kalecilerinden. Galler’in tek Dünya kupasında kalede o vardı.

Savunma: Jorge Fucile (1984, Uruguay) / Uzun Porto kariyerinden sonra ülkesine döndü. Yıllardır Uruguay’ın bekinde yer alıyor.

Domingos da Guia (1912, Brezilya) / Anlatılanlara göre, Brezilya tarihinin en iyi savunmalarındanmış. İlginç olan, müthiş bir top sürme yeteneğine sahip olması. 

Laurent Blanc (1965, Fransa) / Montpellier’de bir golcü olarak başlayan kariyer…Hem Avrupa, hem de Dünya şampiyonu. Harika bir stoperdi.

Stylianos Venetidis (1976, Yunanistan) / 2004′ Avrupa şampiyonu, 42 kez milli olmuş. Olympiacos ile lig şampiyonlukları yaşadı.

Orta saha: Klaus Fichtel (1944, Batı Almanya) / Schalkeli libero, takımı için 400’den fazla maça çıkmış. 70′ Almanya’nın da bir parçası.

Suso (1993, İspanya) / İspanya genç milli takımlarında adından söz ettiren oyuncu, şu anda Milan’da top koşturmakta. Geleceği iyi olabilir.

Kurt Hamrin (1934, İsveç) / İsveç ve Fiorentina tarihinin en iyilerinden. Müthiş bir kanat oyuncusu. Üstelik iyi de bir golcüydü. Serie A’nın en golcülerinden.

Valentin Ivanov (1934, SSCB) / Sovyet milli takımının en golcü 3. oyuncusu. 60′ Avrupa şampiyonu, 62′ 2.si, 64′ gol krallarından biri. Müthiş bir golcü.

Forvet: Ertuğrul Sağlam (1969, Türkiye) / Oynadığı dönemin en istikrarlı forvetlerindendi. Şimdi oynuyor olsa çok değerli olacağına şüphe yok.

Rajko Mitic (1922, Yugoslavya) / Döneminin en iyi golcülerinden. Tüm kariyeri Kızılyıldız’da geçen oyuncu, teknik adamlığa geçtiğinde Yugoslavya’yı Avrupa finaline taşımış.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir